Combined Shape
Yapay Zeka Destekli Dijital Antrenör

Teknolojik gelişmeler, hayatımızda birçok değişimi de beraberinde getirdi. Bizler de yaşamımıza entegre ettiğimiz bu değişimler sonucunda yeni bir düzene geçtik. Ancak, teknolojinin bizlere sağladığı kolaylıklar ve birçok şeyin “bir tık uzağımızda” oluşu bizleri tembelleştirdi. Tam da bu noktada sağlığımız açısından yeni bir tehdit ile karşı karşıya kaldık. Birçoğumuz sağlıklı bir yaşam için şart olan sporu ihmal ettik. Aslında bahanemiz de hazırdı. Günlük koşuşturmacada spor yapacak vakti bulamıyorduk veya “daha önemli” işlerimiz vardı. Bunlar hem kendimizi hem de çevremizdekileri kandırabilmemiz için yeterli sebeplerdi. Çünkü, yemek yemek veya uyumak için zaman ayırmak zorundaydık ancak egzersiz yapmak pek de önemli değildi (!)

yapay zeka destekli

Spor yapmanın önemi elbette herkes tarafından bilinir. Yine de spor kimi zaman ihmal edilir. Ancak bu, şüphesiz birçok problemi de beraberinde getirecektir.Yapılan araştırmalara göre spor yapmayan insanlarda kalp ve damar hastalıkları, depresyon ve arka bacak adelelerinde kısalma gibi ciddi sorunlarla karşılaşılma ihtimalleri daha yüksek.

Bu durum düzenli spor yapan insanlarda ise tam tersidir. Sporun sağladığı faydalar sadece fiziksel sağlıkta değil, aynı zamanda ruhsal sağlıkta da oldukça etkilidir. Üstelik sporun; cilt parlaklığından mutluluk oranına, uyku kalitesinden kilo kontrolüne kadar birçok yönden hayatlarımıza etki ettiği bilinmektedir. Stres kontrolünde de önemli bir etkiye sahip olan spor, enerjinizi de yükseltmektedir.

Sporun sağlığımıza bu gibi etkileri varken ve yaşam kalitemizi yükseltebilecekken birçoğumuz egzersiz yapmayı ihmal ediyoruz. Ancak spor alanında etkili olan teknolojik gelişmeler ve yapay zeka destekli dijital antrenör olan DeepSport, çoğu zaman spor yapamayışımızın bahanesi olarak sunduğumuz maddi kaygı veya zamanımızın olmayışının önüne geçiyor. Bu sayede, siz de dijital antrenörler sayesinde spor salonuna gitmenize gerek kalmadan egzersizlerinizi doğru bir şekilde yapabileceksiniz. Üstelik spor salonuna gitmekten çok daha hesaplı!

Spor yapmak hem fiziksel hem de ruhsal sağlık açısından oldukça önemli bir role sahiptir. Spor yapma düzeninizi oturtmanız bu noktada büyük bir önem taşır. Fakat, düzenli olarak spor salonuna gidememe, maddi kaygılar, çalıştığınız kişi ile uyum yakalayamama gibi faktörler sizi spordan uzaklaştırabilir. Tam da bu noktada DeepSport, sizlere evinizin konforunda, bütçenizi zorlamayacak bir spor imkânı sunuyor. Bu sayede sizler de spor yapmak daha fazla gözünüzde büyümeden, en az efor ile dilediğiniz an dilediğiniz yerde sporunuzu yapabileceksiniz. Böylece hem daha sağlıklı olacak hem de daha iyi hissedeceksiniz.

 

yapay zeka destekli

Peki yapay zeka destekli DeepSport’da olup binlerce spor videosu içeren YouTube’da olmayan ne?

Spor salonuna gitmeyen insanlar çoğu zaman internette bulunan spor videolarına başvuruyor. Bu her ne kadar işe yarıyor gibi gözükse de yapılan araştırmalar genellikle hareketlerin doğru yapılmadığı yönünde. Bu da verimsiz bir egzersize hatta kimi zaman sakatlanmalara yol açıyor. Ancak, DeepSport sayesinde dijital antrenör ile çalışmak artık mümkün. Herkesin kolaylıkla kullanabileceği yapay zekâ destekli dijital antrenör sayesinde evinizde fitness deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde yapay zekâ destekli dijital antrenörünüz sizin vücudunuzun konumunu algılayarak eklemlerinizin yerini belirler, hareketlerin doğruluk oranını algılar ve bu konuda sizi uyarır. Bu sayede siz de sağlıklı olmak için ihtiyacınız olan sporu yaparken, hareketleri doğru yapmış olursunuz.

DeepSport’un 3B teknolojisi sayesinde yapay zekâ destekli dijital antrenörünüz kamera yardımıyla yaptığınız squatların sayılmasından hızınızın hesaplanmasına kadar tüm detayları algılar ve ölçer. Dijital antrenörünüz bu ölçümler ile en doğru sonuca ulaşabilmeniz ve istediğiniz forma gelebilmeniz için çalışır. Üstelik sistem, hareketlerin yanlış yapılması sonucunda oluşabilecek yaralanma ve sakatlanmalardan kaçınmanız için size hareketi nasıl doğru yapacağınızı belirterek geri dönüşlerde bulunur.

Uygulama, hareketin doğru yapılabilmesi için daha çok eğilmeniz gerekiyorsa size bunu söyler. Üstelik yaptığınız hareketi kaç kere tekrar etmeniz gerektiğini de sizlere bildirir. Bu bildirimleri mevcut konumunuz üzerinde gerçekleştirir. Bu da siz sporunuzu yaparken yanınızda bir antrenörün olduğu hissini verir. Bu da sizi daha motive eder ve bu sayede yaptığınız spor daha sürdürülebilir olur. Ayrıca, yaptığınız egzersizler de detaylı bir şekilde sisteme kaydedilir ve kişiselleştirilmiş bir spor geçmişi oluşturulur. Bu sayede siz de egzersizlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

DeepSport ile hemen spora başlamak için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deepsport.exercise.demo

İlginizi çekebilecek diğer blog yazılarımız.

Psikolojik Olarak Daha Güçlü Olmanın 5 Yolu

“Hayat, siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir.” demiş John Lennon. Gerçekten de öyle değil mi? Her...

Devamını Oku

Sirkadiyen Beslenme

Sirkadiyen Beslenme, vücudun biyolojik saatine ve biyolojik ritmine paralel bir beslenme durumudur. Bu beslenme türünde...

Devamını Oku

Sign up for the e-bulletin! Be aware of the news coming from DeepSport.

[mc4wp_form id="537"]